Adıyaman Tütünü

Adıyaman Tütünü

Artan sigara fiyatları nedeniyle sigara tiryakisini kendine çekmektedir. Aslında bu durum içiciler açısından daha iyi karşılanmaktadır. Adıyaman tütünü yani eski tabirle açık tütün olarak bilinirken şimdi ise boş sigara tüpüne doldurularak sigara halini almıştır.

Adıyaman tütünü ekmek serbest

Adıyaman tütünü ekmek’te Satmakta serbest

“Adıyaman tütün siparişi”

Hatta paket sigara ile kıyaslandığında Adıyaman tütünü içim olarak daha hoş koku ve içime sahip olduğunu söylemek mümkündür. Adıyaman tütün’ü tek başına yani tek yaprak çeşidiyle içilebilen tek tütün çeşittir ve hiçbir katkı maddesi kullanılmadan tüketiciye ulaşıncaya kadar saflık ve doğallığını korumaktadır.

“Adıyaman tütün” sektöründe zengin içim ve renk çeşitleriyle sigara içicilerine kendini gösteriyor demek yanlış olmaz.
Bu durumda şunu özetle söyleyerek Adıyaman tütününü anlatmak mümkün.
Adıyaman tütünü doğal şartlarda yetiştirilmektedir. Organik yapısı bir gram değişmeyecek şekilde kıyılmış olarak sizlere ulaşmaktayız. Peki bu durumda şu bir gerçek ki sigara fiyatlarındaki artış Adıyaman tütününe olan ilgiyi kat kat arttırarak yabancı sigaranın yerine geçerek hem ülkemize ekonomik katkı sağlamakta hemde yerli üretimi artırmaktadır.

adıyaman tütünü

Adıyaman Tütünü Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

adıyaman tütünü nasıl anlaşılır

Adıyaman tütünü nasıl anlaşılır ?

Adıyaman tütünü çok eski yıllara dayanan tütün yetiştiriciliği, dünyanın hemen her yerinde farklı kalitelerde gerçekleştirilse de Adıyaman tütünü kalitesi ile şüphesiz ön plandadır.

Üretim alanı çeşitlilik gösterse dahi uygun arazi koşulları ve iklim kalitede en belirleyici unsurdur. Tütün, kullanım alanı geniş bir bitki olmakla beraber en fazla tüketim içilebilir forma getirilmesi ile sağlanmaktadır.

Amerika kıtasından Avrupa kıtasına ve deniz ticareti başta olmak üzere farklı ticari yollarla tüm dünyaya yayılan ve içilebilir. Tüketiminin keyif verici özelliği sayesinde insanların beğenisini kazanan tütün; dünya ekonomisinde de hatırı sayılır bir paya sahiptir. Bununla birlikte her ne kadar popüler markalar ve dile pelesenk olmuş tütün üretim yerleri bulunsa’da! Ülkemizde ‘adıyaman tütünü ulaşılabilirlik, doğallık, kalite ve fiyat avantajları ile tüketici tarafından Tercih ediliyor.

Yetiştiricilik Ve Özellikler

Senelik olarak yetiştirilen ve bir kültür bitkisi olan tütün için arazi ve iklim koşulları, verimlilik açısından ön koşuldur. Patlıcangiller ailesine ait bitki, senelik olarak yetişir ve yaprakları toplanarak kullanıma hazır hale getirilir.

Özel bir kokuya ve acı bir tada sahip bitki, yaz aylarında pembe ve beyaz çiçek açar. Tütünün kalitesini belirleyen en temel özellik ise rahat içimdir. Acı bir tat bırakmaksızın içilen tütünler, tokluk hissi vermeleri ile de tüketicinin tercih sırasında en başta yer almaktadır.

Adıyaman tütünü, tercih sebebi bu özellikleri sayesinde farklı tütün kalitelerinin önünde tüketici ile buluşmaktadır. En çok sigara, puro ve pipo yapımında kullanılan tütün yaprakları, hasatı ve kurutulup kıyılması aşamalarında Özelliğini kaybetmeden.  İşlenen tütünler ülke içi ve çevre ülkelerce piyasa oluşturmaktadır.

‘Alternatif Kullanım Alanları’

Tütün her ne kadar keyif verici madde olarak kullanımı yaygın bir bitki olsa da, içeriğinde ki yağ oranı sebebi ile sabun ve boya üretiminde de kullanılmaktadır. İçerisinde zararlı madde barındırmayan bu yağlar, tütünün alternatif kullanımında ön sırada yer almaktadır.

Ülkemizin birçok yerinde, Tekel sınırlandırması ile ekimi yapılan tütün için Adıyaman tütünü fazlaca ilgi gören tütündür. Kıyım oranı, sertlik, koku derecesi, yakarlık ve renk gibi kriterlerde kalite seviyeleri belirlenen tütünlerin en yüksek kaliteye sahip olanları Adıyaman ve Çelikhan bölgesinde yetiştirilenlerden elde edilmektedir.

Kaliteli Adıyaman Tütünü

Adıyaman bölgesindeki doğal yollarla yetişen tütün ve hormonal hiçbir katkı maddesi kullanılmadan yetiştirmek üzere yapılan çalışmalar ile içicilerin memnuniyetini üst düzeyde sağlamakta.
Doğal gübre ve suyun birleşmesi ile tütün bitkileri yetiştirmekteyiz. Sadece hayvan gübresi ve suyla yetiştiriyoruz.

Renk ve içim doğal yollarla sağlanmış oluyor kalitenin başlıca nedeni ise organik olmasıdır.
Yetiştirdiğimiz tütünler olgunlaştıktan sonra kurutma aşamasındaki rölü ise güneşten alıyoruz. Biz ürünlerimizi güneşte kurutulmuş şekilde doğal yapısı değişmeden direkt yapısını korumuş oluyoruz..

Ve sipariş aşamasında ise kuru yapraklar kıyılması için su ile nemlendirilir. Kumaş kıvamına geldiği zaman makinelerde kesilerek kıyılmış halde sizlere taze şekilde gönderilmiş olur. Kısacası ürünlerimizin fabrika da işlenen sigaralara göre hiç katkı maddesi olmadığını kanıtlamak mümkün.

Ne kadar Adıyaman Tütünü nü övsek de sigara ve tütün içmek sağlığı olumsuz etkiliyor. Eğer bırakamıyorum diyorsanız en doğal tütünü kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Tütün Sağlığa Zararlıdır

Çelikhan Tütünü

1 paket sigara fiyatına 1den fazla paket sigara almak istemez misiniz? Türkiye’de sigara fiyatlarının patlama yapmasıyla beraber Adıyaman Çelikhan Tütününe olan merak da o derecede artmaya başlamıştır. Adıyaman Çelikhan Tütünü deyince çok sayıda tütün satışı firma açıldı.

Giriyorsunuz bakıyorsunuz internetten Adıyaman Çelikhan tütünü satan bir siteye mesela, Adamın çelikhan tütünüyle alakası bile olmamasına rağmen. Size çelikhan tütünü satmaya çalışıyor. İşte biz böyle şeylere karşıyız, bizler orjinal Adıyamanlıyız ve çocukluğumuzdan beri tütün sektörünün içerisindeyiz. Adıyaman Çelikhan Tütünü deyince akla ilk gelen kişilerden biriyiz. Tütünde Sektörel piyasa anlamında da bizler adıyaman çelikhan tütününün pazarlamasını yapıyoruz.

Türkiyenin heryerine. İnternette tütün sektörünün yüksek oranda talep gördüğünü biliyoruz. Bu yüzden artık bizler de buradan hizmet vermeye başladık. Orjinal Adıyaman Çelikhan tütünü satın almak istiyorsanız Sitemizde yazan telefon veya eposta adresimizden bizimle rahatlıkla temas kurabilirsiniz. Eğer Gerçek Adıyaman Çelikhan Tütünü arıyorsanız burası sizin için en hakiki adrestir.

Kaliteli Çelikhan Tütünü Nasıldır?

Kalitenin sırrı nedir? diye sizde merak ediyorsunuz değilmi ? Evet sizde her içici gibi merakta kalanlardansınız size kısaca çelikhan ve adıyaman tütünlerini ayrı kılan özelliklerden bahsedeyim. Bilindiği gibi sigara olarak kalite sıralaması yapsak en başta Parliament dersiniz diye düşünüyorum.

Dikkat:

Tütün aldığınızda saklama koşullarına dikkat ederek uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Adıyaman tütünü uzun süre saklanabilen ve diğer tütünlere göre daha az zararlı olan tütünler arasında yer almaktadır.

Son yıllarda birçok kişinin tercih ettiği ve doğal olarak elde edilen tütünlerden biri olan Adıyaman tütünü paket sigaraya göre daha düşük fiyat ile kullanıcılara ulaştırılmaktadır.

Sigara kullanmak yerine Adıyaman tütünü alarak hem daha az para ödeyerek hem de daha az zararlı olan bu tütün ile sağlığınıza daha az zarar vermiş olursunuz.

Son dönemlerde tütün kullanımının artmasını göz önünde bulundurursak sizde kaliteli ve daha az zararlı olan Adıyaman tütününü satın alabilirsiniz.