Bulam Tütünü

Bulam Tütünü

Bulam tütünü

Adıyaman çelikhan  ilçesine bağlı bulam köyünde elde edilen genel olarak hafif ve orta içimi meşhur bir tütündür.  Siparişi buradan vermek mümkün ayrıca telefonla arayarak sipariş vermek mümkündür.  Çelikhan Bulam Tütün’ü  Bulamın serin dağlarında yetiştiği için geniş yapraklı iyi sulandırılmış suyunu tam almış tütün olduğu için tatlı bir içime sahip olmakla birlikte çok güzel görünüme sahiptir. Görselliğiyle göz kamaştırır tütün haberlerine damga vuran bir tütün çeşididir . Gündemde bulam tütünü olunca hayli bir farklılık hissettirir. bulam tütün’leri için buyrun hoşgeldiniz.

Bulam Tütünü

Bulam Tütünü Hafif

Bulam tütünlerinde parliament içimli en hafif tütün çeşitlerinden biri Bulam hafif tütünüdür. En kaliteli ve en hafif tütünlerden biri olan Bulam tütünü çok kaliteli bir tütün olmakla birlikte fiyatıda biraz yüksektir. Orjinal gerçek çelikhan bulam tütünleri çelikhan’ın dağ eteklerinde serin iklimde yetişmektedirler.

Bulam Tütünü Orta

Bulam tütün’leri Çelikhan tütünleri arasında en iyisi olmakla birlikte orta içimli tütün çeşitleri arasındada ilk sıralarda. Bulam tütün’ü ilk sıralarda derken bulamdan üstün tütün’mü var sorusunun aklınızda oluştuğunu biliyorum ve buna cevap olarak şöyle söylim. Evet bulam tütünlerinden üstün tütün çeşidi özel olarak elde edilen Kaya tütün çeşididir. Adıyaman kaaya tütün çeşidi Sadece bizde bulunur sebebi ise Maka tescilimiz sayesinde kimse ismimizi kullanamaz. Marka tescilimiz yani markamız Tütün Kralı.

Bulam Tütünü Sert

Bulam tütün’ü sert çeşidi Tatlı sert isteyenlerin vazgeçilmez hakiki çelikhan tütünü dür. Bulam çelikhana bağlı dağ köyüdür bu köyün fiziki yapısı sayesinde bulunduğu konum yani iklimiyle en kaliteli tütünleri elde etme imkanına sahip bir köy olarak geçim kaynakları sadece tütündür. Köylüler 2018 yılı tütün fiyatları artışıyla ve artan tütün talebiyle satış sevincini yaşarken. Yeni çıkacak olan ve şuan çıkmış olan torba yasada tütünü olumsuz etkileyen girişimleri kınayarak Yeni yasaya karşı olduklarını dile getirdiler.  Adıyaman millet vekili Ahmet aydın ve Başbakanın Açıklamasıyla tütün için herhangi bir engelin söz konusu olmayacağını dile getirmeleriyle tütün üzerindeki gözler biraz kaydı. Fakat gerçek yasada tütün serbestmi yasakmı? Bunu bilen yok çünkü ne yasak olduğuna dair nede serbest olduğuna dair net bir sonuç yok.